Przejdź do treści

Flota pojazdów

Aplikacja do zarządzania pojazdami

Potrzeba

W jaki sposób zarządzasz swoją flotą pojazdów?

Rezerwujesz samochód przez telefon lub e-mail?

Stosujesz arkusz kalkulacyjny, jako główne źródło danych?

Nasz klient prowadzi firmę z branży budowlanej. Zarządza flotą pojazdów, co wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i uwagi. Aby zwiększyć efektywność tego procesu, a także ułatwić jego utrzymanie, potrzebne było specjalne narzędzie, pozwalające  na rezerwowanie i umożliwiające zgłaszanie różnych potrzeb, czy zdarzeń związanych z pojazdami. Jednym z dużych problemów klienta był brak kontroli nad serwisem i utrzymaniem pojazdów, co podnosiło koszty całej floty, generowało zwiększoną ilość pracy oraz utrudniało korzystanie z konkretnych pojazdów.

Cel

Naszym celem było  stworzenie narzędzia do zarządzania flotą, dzięki któremu problemy związane z rezerwacją, dostępnością, albo zarządzaniem zostałyby rozwiązane.

Realizacja

Powstała aplikacja wykonana specjalnie pod proces klienta. Dzięki niej utrzymanie floty stało się wygodne dla pracowników, a nakład pracy potrzebny do jej funkcjonowania zmniejszył się się o kilkadziesiąt procent. 

W pierwszej wersji, zgodnie z założeniami biznesowymi  aplikacja miała przede wszystkim ułatwić rezerwację pojazdów przez pracowników tak, aby każdy mógł w łatwy i szybki sposób sprawdzić, który pojazd jest dostępny i wykorzystać go do swoich potrzeb, czy zgłosić usterki lub kolizje.

Druga wersja powstała w celu jeszcze większego uproszczenia utrzymania floty, dodane zostały książeczki serwisowe każdego samochodu, zawierające wszelkie informacje odnośnie historii serwisowej, przebytych kilometrów, czy ubezpieczeń.

Zarezerwuj swój pojazd w 3-ech prostych krokach

Technologie

Aplikacja została utworzona za pomocą platformy Webcon.