Przejdź do treści

Touch2Fix

Zarządzaj awariami maszyn

Potrzeba

Czy w Twoim zakładzie produkcyjnym zdarzają się awarie maszyn?

Jak szybko Twoi pracownicy są w stanie zareagować na pojawiające się nagle usterki?

Posiadasz stały monitoring funkcjonowania zakładu produkcyjnego?

Awarie maszyn, to najczęstszy problem zakładów produkcyjnych. Od ich prawidłowego działania zależy funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest by proces napraw przebiegał płynnie. 

Zarówno mniejsze usterki, jak i poważniejsze awarie negatywnie wpływają na utrzymanie stałego ruchu w produkcji, jeśli nie są odpowiednio szybko zażegnane. Brak ciągłego monitoringu funkcjonowania zakładu produkcyjnego powoduje brak kontroli nad stanem napraw, a tym samym prowadzi do dużych opóźnień i przestojów.

Nasz klient potrzebował aplikacji, która będzie łączyć siły mechaników, elektryków i automatyków usprawniając tym samym proces utrzymania ruchu.

Cel

Naszym celem było stworzenie aplikacji, która w znaczącym stopniu usprawni utrzymanie płynności ruchu w zakładzie produkcyjnym klienta. Narzędzie, za pomocą którego pracownicy będą mogli zarządzać awariami maszyn.

Realizacja

Nasz zespół stworzył intuicyjną aplikację, która dzięki przejrzystemu layoutowi w znaczącym stopniu pomoże pracownikom kontrolować awarie maszyn. Ma wiele łatwych w obsłudze funkcjonalności, a część z nich to:

  • Import layoutu hali produkcyjnej z plików svg.
  • Interaktywny edytor mapy.
  • Stały monitoring funkcjonowania zakładu produkcyjnego
  • Raporty powtarzających się awarii.
  • Jasny podział zadań między pracownikami/inżynierami utrzymania ruchu.

Technologie

Aplikacja powstała przy użyciu systemu SAP oraz biblioteki React.